Materiály pre 3D tlačiarne (3D tlač)


Na stránkach nášho internetového obchodu www.Tvoja3Dtlac.sk  sú k dispozícii bežné aj špeciálne materiály pre 3D tlač. Ide o filamenty (tlačové struny) ktoré sú špeciálne navrhnuté pre túto aplikáciu, vyvinuté v Nemecku a vyrobené v Holandsku.

-vysoká presnosť;
-vysoká čistota;
-profesionálne tlačové struny – špeciálne optimalizované pre 3D tlač;
-predĺženie životnosti funkčných častí 3D tlačiarne;
-vysoká kvalita použitých surovín;
-100% kontrola pomocou laserovej technológie;
-špeciálne materiály – metalické, svietiace v tme, priehľadné (až 90% transparentnosť), vysokopevné – karbónové, a iné www.Tvoja3Dtlac.sk.

Kúpiť Teraz !

PLA filamenty (tlačové struny) – V súčasnej dobe sú ponúkané dva typy PLA plastov (PLA Premium a EasyFil™ PLA. Oba tieto materiály sú k dispozícii s priemerom struny 1,75mm a 3mm a sú perfektne vhodné pre všetky 3D tlačiarne založené na technológii FFF (fused filament fabrication )/FDM (Fused deposition modelling).

Hlavným rozdielom medzi EasyFil™ PLA a Premium PLA sú farby v ktorých sú tieto materiály ponúkané a tiež transparentnosť týchto materiálov. Farebné Premium PLA materiály sú trochu transparentné, na rozdiel od EasyFil™ PLA, ktoré sú obyčajne nepriehľadné.

Ďalším rozdielom je presnosť extrudovaného priemeru struny. Pre viac detailov je potrebné prezrieť špecifikáciu konkrétneho materiálu.

ABS filamenty (tlačové struny) – rovnako ako pri PLA materiáloch, aj pri ABS sú ponúkané dva základné druhy, Premium ABS a EasyFil™ ABS. Oba tieto materiály sú k dispozícii s priemerom struny 1,75mm a 3mm a sú perfektne vhodné pre všetky 3D tlačiarne založené na technológii FFF (fused filament fabrication )/FDM (Fused deposition modelling).

K dispozícii je niekoľko farieb. Všetky Premium ABS aj EasyFil™ ABS sú v nepriehľadnom farebnom vyhotovení. Pre viac detailov je potrebné prezrieť špecifikáciu konkrétneho materiálu.

FlexiFil™ – FlexiFil™ filament – je materiál podobný gume. Tento materiál umožňuje tlačiť (vyrábať) flexibilné/pružné objekty, ako sú gumené strojové časti, mäkké hračky, obuv, a ďalšie flexibilné a gumené objekty. FlexiFil™ otvára dvere pre nové možnosti aplikácie 3D tlače. FlexiFil™ je flexibilný PLA filament ktorého tvrdosť je 45D podľa Shorea.

Taulman 618 Nylon – je špeciálne vyvinutý pre aplikácie 3D tlače, kde sú požadované excelentné povrchové väzby, je redukovaná absorpcia vody, odolnosť proti pretrhnutiu.

Výrobky z Taulman 618 sú naturálne svetlo biele s matným priesvitným povrchom. Je možné prifarbovať vyrobené modely bežnými farbami na odevy.

Taulman t-glase – je vysokopevný filament (tlačová struna) pre 3D tlač, špeciálne navrhnutý pre užívateľov ktorí zvyčajne využívajú PLA plasty alebo zariadenia s nižšou teplotou natavovania filamentu.

Taulman 645 Nylon – je filament (tlačová struna) ktorý je špeciálne navrhnutý aplikácie 3D tlače, kde je vyžadované excelentné prepojenie (spojenie) tlačených vrstiev, redukcia nasiakavosti modelov, transparentnosť a ďalšie vlastnosti. Materiál je k dispozícii vo vyhotovení priemeru 1,75mm a 2,85mm.Pevnosť (St: 16,533 psi /114MPa), celistvosť povrchu, trvácnosť, odolnosť, predĺženie pri porušení = 120%).

EasyWood™ – EasyWood™ je novým filamentom (novou tlačovou strunou). Je dostupný vo viacerých prevedeniach, ako napríklad KOKOS, OLIVA, KOROK, VŔBA a iné. Kompletnú najnovšiu ponuku nájdete na stránke www.tvoja3Dtlac.sk. Tlačové struny EasyWood™ obsahujú až 40% podielu drevnej zložky. Tlačové struny sú špeciálne pripravené pre 3D tlač, aby bolo čím najľahšie tlačenie z tohto filamentu. 3D modely vyrobené z tejto tlačovej struny vyzerajú ako vyrobené z dreva a dokonca aj voňajú ako drevo.

LAYWOO-D3 (Wood filament) – Rovnako ako predchádzajúci kompozitný folament aj LAYWOO-D3 je určený pre 3D tlač modelov vzhľadu aj vône dreva. Obsahujú cca 40% podielu drevnej hmoty, ktorá je spojená polymérom. Toto umožňuje aby sa tieto filamenty chovali ako napríklad PLA a ABS plast, ale so vzhľadom dreva.

LAYBRICK (Sandstone filament) – S tlačovými strunami LAYBRICK môžeme tlačiť objekty ktoré vyzerajú ako pieskovec. LAYBRICK je zmes rozomletej kriedy (pieskovca) a neškodného polyméru. Výsledkom je tlačová struna, pomocou ktorej dokážeme na 3D tlačiarni vytlačiť objekty ktoré vyzerajú ako z pieskovca. Tlačové struny a objekty z nich vyrobené sú vhodné predovšetkým pre architektonické modely alebo modely krajiny.

PETG (PolyEthylene Terephthalate) – PET je vo svojej podstate bezfarebný materiál. Je pevný, tuhý, odolný voči nárazu. Táto charakteristika je predurčuje pre ľahké ale pevné produkty, s možnosťou transparentnosti, ak tlačíme tenké objekty s málo vrstiev.

POROLAY – POROLAY je pomenovanie pre úplne nový rad tlačových strún pre 3D tlač. Tento nový a revolučný materiál môže byť vo forme ako penový materiál, špongia, alebo plsť s poréznou štruktúrou. Pomocou tohto materiálu môžeme vyrobiť porézny a flefibilný objekt. POROLAY má niekoľko variácii filamentov:  LAY-FELT, LAY-TEKKKS, LAY-FOMM (40 & 60) and GEL-LAY. LAY-FELT je určený pre objekty (3D modely), ktoré majú výzor ako z plsti, vláknitý charakter. LAY-FOMM a GEL-LAY sú penové a gelové materiály. POROLAY tlačové struny sú zložené z dvoch rozdielnych materiálov: – funkčnej zložky, ako napríklad Elastomer (gumovitý) a rozpustnej zložky, ktorou môže byť PVA, cukor, soľ, alebo rozpustná živica. Tento materiál je určený pre skúsených používateľov. Vyrobené 3D modely sú po vytlačení pevné a tuhé. Po namočení do kvapaliny sa rozpustná zložka odstráni a zostáva pružný penový alebo gelový model.

HIPS (High Impact PolyStyrene) – Polystyrenový filament má podobné vlastnosti ako ABS tlačové struny, v zmysle pevnosti alebo teplotnej charakteristiky. Ľahko sa tlačia. HIPS tlačové struny sú tiež rozpustné v Limonene, takže môže byť tiež využitý ako podporný materiál pre 3D tlač zložitých a komplexných modelov. Inak je to veľmi dobrý a ľahký materiál vhodný pre 3D tlač.

Kúpiť Teraz !

Všetky produkty dostupné v internetovej predajni www.Tvoja3Dtlac.sk

Kúpiť Teraz !

 

www.123Dtisk.eu

www.123dtlac.sk